KRENOTERAPIA

Zabiegi z użyciem wód leczniczych

 

Mineralne wody lecznicze to wody, które, dzięki wysokiej zawartości składników mineralnych oraz odpowiedniej proporcji tzw. składników swoistych, silnie i korzystnie oddziałują na organizm.

W naszym Sanatorium można skorzystać z terapii z użyciem wód takich jak: Henryk, Franciszek , Józef, Zuber, Jan i Słotwinka Ze względu na ich wyjątkowe właściwości, stosuje się je w wielu chorobach układu pokarmowego (wrzody żołądka i dwunastnicy, nieżyty żołądka, schorzenia dróg żółciowych, zaparcia), w kamicy nerkowej i stanach zapalnych dróg moczowych, cukrzycy i innych chorobach przemiany materii. Pomocne są również w nadciśnieniu tętniczym, ogólnym osłabieniu, jako środki odtruwania organizmu, stymulujące układ immunologiczny i uodparniające.

 

Henryk – na kłopoty żołądkowe i nie tylko!

Woda lecznicza szczególnie polecana osobom cierpiącym na nadkwasotę i niedobór jodu. Skutecznie obniża poziom cukru we krwi, dlatego zalecana jest we wspomagającym leczeniu łuszczycy. Przynosi ulgę również w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy, zaburzeniach przemiany materii oraz schorzeniach dróg żółciowych.

Przeciwwskazania: choroby tarczycy.

 

Józef – ekspert od dolegliwości urologicznych

Unikalna kompozycja minerałów, zawarta w Józefie, zapewnia dużą skuteczność w leczeniu wszelkich dolegliwości urologicznych. Działa korzystnie w stanach zapalnych dróg moczowych, kamicy nerkowej czy dnie moczanowej. Doskonale oczyszcza nerki.

Wskazania: stany zapalne dróg moczowych, kamica nerkowa, inne choroby urologiczne, dna moczanowa. Unikalna kompozycja minerałów zapewnia dużą skuteczność w zwalczaniu wszelkich dolegliwości urologicznych. Oczyszcza nerki.

 

Franciszek – idealny towarzysz na diecie!

Przyspiesza trawienie, poprawia przemianę materii. Jako woda lecznicza polecany jest osobom cierpiącym na choroby wrzodowe, zgagę, przewlekłe nieżyty żołądka i dwunastnicy, schorzenia pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych oraz mających problemy z zaparciami. Stosowany do inhalacji pomaga w leczeniu przewlekłych stanów zapalnych górnych dróg oddechowych. W znaczny sposób łagodzi też objawy nadużycia alkoholu.

Wskazania: Główną cechą mineralnej wody leczniczej Franciszek jest jej hipertoniczność, dzięki czemu ulega przyspieszeniu przechodzenie treści pokarmowej z żołądka do dwunastnicy, oraz nasila się wydzielanie soków trawiennych. Badania kliniczne wykazały, iż miesięczna kuracja wywołuje znamienny spadek wydzielania kwasu solnego w żołądku, co w znacznym stopniu łagodzi dolegliwości spowodowane chorobą wrzodową żołądka i dwunastnicy.

Przeciwwskazania: nadciśnienie, choroby tarczycy.

 

Zuber” jest szczawą hiperosmotyczną, unikatem na skalę europejską. Ma bardzo dużą mineralizację i wysoką zawartość składników stałych. Wydobywa się ją z 4 odwiertów w rejonie Góry Parkowej, najgłębszy ma 935 m. „Zuber” jest niezastąpiony w leczeniu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, leczy nadkwasotę. Wykazuje działanie żółciotwórcze i żółciopędne, przez co stosuje się go do zwalczania chorób wątroby i dróg żółciowych. Zalecane jest stosowanie tej wody w chorobie cukrzycowej, gdyż skutecznie obniża poziom cukru.

 

Słotwinka” jest szczawą hipoosmotyczną skuteczną w leczeniu przewlekłych nieżytów przewodu pokarmowego. Wykazuje działanie przeciwalergiczne, pomaga w usuwaniu metali ciężkich z organizmu. Zawiera niezbędne dla organizmu ilości magnezu, dzięki czemu łagodzi stany stresowe i nadpobudliwość. Działa przeciwzapalnie. Dzięki dużej zawartości wapnia wzmacnia układ kostny i zapobiega osteoporozie, wpływa na prawidłowe krzepnięcie krwi i uszczelnienie naczyń krwionośnych. Zawarty w niej potas jest głównym składnikiem wewnątrzkomórkowym. Jego niedobór w organizmie wywołuje szereg objawów takich jak bolesne kurcze mięśni, wiotczenie skóry oraz arytmię serca. „Słotwinka” temu zapobiega. W swoim składzie „Słotwinka” zawiera również sód, który odpowiada za gospodarkę wodną organizmu. Jest on także regulatorem ciśnienia osmotycznego w komórkach oraz pełni ważną rolę w utrzymaniu równowagi kwasowo – zasadowej w organizmie. W skład „Słotwinki” wchodzą także: lit, żelazo, chlor, krzem, cynk, arsen – składniki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. W wodzie jest także naturalny dwutlenek węgla.

 

Jan” jest silnie hipoosmotyczną szczawą wodorowęglanowo – wapniową z zawartością chlorków. Jest silnie moczopędny, idealny w leczeniu kamicy nerkowej. Stosowany także w leczeniu schorzeń nerek i dróg moczowych oraz miażdżycy. W połączeniu z wodą „Zuber” skutecznie obniża poziom cholesterolu i cukru we krwi.