FITOTERAPIA
WYKŁADY I SPOTKANIA

Sanatorium edukuje seniorów

 

Sukcesem zakończył się kolejny projekt edukacyjny skierowany do słuchaczy śląskich,  małopolskich i opolskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Już po raz kolejny, Sanatorium Ustroń we współpracy z Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza, przeprowadziło cykl wykładów dla seniorów skupionych w organizacjach senioralnych z południowej Polski. Tematem wykładów była szeroko pojęta fitoterapia. Słuchacze poznawali zalety ziołolecznictwa i uczyli się jak stosować zioła, aby skutecznie chronić swoje zdrowie. Otrzymali również pakiet materiałów i informacji dotyczących fitoterapii. Spotkania pozwoliły też zapoznać się słuchaczom z aktualną ofertą pobytów sanatoryjnych w Ustroniu, w tym z ofertą innowacyjnego pobytu  rehabilitacyjnego uzupełnionego właśnie o kurację ziołami. Na rok akademicki 2017/2018 przewidziane do wyboru jest jeden z dwóch tematów:

1. Fitoterapia w chorobach skóry.
2. Fitoterapia w chorobach przewodu pokarmowego, w pasożytach jelitowych i w alergiach.

Ze względu na duże zainteresowanie spotkaniami już od października rusza kolejna edycja projektu. Zainteresowane organizacje zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: 668 886 225