FITOTERAPIA
WYKŁADY I SPOTKANIA

Sanatorium edukuje seniorów

 

Sukcesem zakończył się kolejny projekt edukacyjny skierowany do słuchaczy śląskich,  małopolskich i opolskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Już po raz drugi, Sanatorium Ustroń w porozumieniu z Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza, przeprowadziło cykl wykładów dla seniorów skupionych w organizacjach senioralnych z południowej Polski. Tematem wykładów była szeroko pojęta fitoterapia. Słuchacze poznawali zalety ziołolecznictwa i uczyli się jak stosować zioła, aby skutecznie chronić swoje zdrowie. Otrzymali również pakiet materiałów i informacji dotyczących fitoterapii, a także zalecenia dietetyczne, które pozwalają na samodzielne ułożenie diety stosownej do danego schorzenia. Spotkania pozwoliły też zapoznać się słuchaczom z aktualną ofertą pobytów sanatoryjnych w Ustroniu, w tym z ofertą innowacyjnego pobytu  rehabilitacyjnego uzupełnionego właśnie o kurację ziołami.

W projekcie wzięło udział łącznie ponad 2000 słuchaczy z największych Uniwersytetów Trzeciego Wieku.  

 

Ze względu na ogromne zainteresowanie spotkaniami już od października rusza kolejna edycja projektu. Zainteresowane organizacje zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: 668 886 225